Тема : Дії
з десятковими дробами
Мета : Сприяти формуванню практичних умінь та
навичок розв’язувати
приклади і задачі на дії
з десятковими дробами, розвивати
пізнавальну
компетентність, логічне мислення, вміння
аналізувати, сформувати у
дітей потребу у веденні здорового
способу життя шляхом розв’язання задач і
вправ, пов’язаних
з життєдіяльністю людини.
Обладнання: таблиці «усний рахунок»
Епіграф: Здоров’я - найвища людська
цінність
Хід уроку
1.Організаційний
момент.
2.
Актуалізація опорних знань учнів.
-
сформулюйте переставний, сполучний закони додавання;
-
як
знайти невідомий доданок, зменшуване, від’ємник?
-
як
відняти (додати) десяткові дроби?
-
як
зміниться сума, один з доданків збільшити на 2,9?
-
як
зміниться сума, якщо обидва доданки збільшити (зменшити) на 5?
-
як
зміниться сума, якщо один доданок збільшити, а другий зменшити на 10?
-
як
зміниться різниця, якщо зменшуване збільшити на 8, а від’ємник залишити без
зміни?
-
як
зміниться різниця, якщо від’ємник зменшити на 4, а зменшуване залишити без
зміни?
-
як
зміниться різниця, якщо зменшуване збільшити на 3, від’ємник збільшити на 4?
-
як
зміниться різниця, якщо і зменшуване і від’ємник збільшити на 7?
-
як
множити (ділити) десяткові дроби?
-
як
десятковий дріб помножити (поділити) на розрядну одиницю?
-
як зміниться добуток, якщо один із множників
збільшити (зменшити) в 4 рази?
-
як
зміниться добуток, якщо обидва множники збільшити в 2 (4) рази?
Усний рахунок.
Гра
«Ланцюжок» 1,4 + 0,6 = __ -1,7 =__* 1,2
=___ : 9 =__ + 0, 96 = ___-0,2 = ___*10 = ___ : 0,4 =
Виконати
дії віднімання, додавання, множення чисел записаних в кружечках.
Задача:
У печері
розбійників Алі-Баба знайшов 480
кг золота і срібла. Золото становило четверту частину
скарбу. Скільки кілограмів срібла знайшов Алі-Баба?
-
Що
є найціннішим для людини?
-
Що
не можна купити навіть за все золото світу?
Так, здоров’я. Здоров’я - найвища людська цінність. Ці слова візьмемо
епіграфом до нашого уроку.
Діти, які
ви знаєте прислів’я про здоров’я?
-
Здоров’я
згубиш – нове не купиш.
-
Було
б здоров’я, а щастя знайдеться.
-
Здоровим
будеш – все забудеш.
-
Гроші
– мідь, одяг – тлін, а здоров’я – найдорожче.
Молодці.
Проблема
здоров’я дітей в Україні дуже актуальна. На жаль, стан здоров’я дітей щорік
погіршується, кількість здорових постійно зменшується. Які чинники впливають на
здоров’я?
-
Екологія;
-
Шкідливі
звички;
-
Негативні
емоції;
-
Незбалансоване
харчування і т.д.
Що
необхідно робити для того, щоб зміцнити своє здоров’я?
-
Дотримуватись
режиму дня;
-
Правильно
харчуватися;
-
Займатися
спортом;
-
Відмовлятися
від шкідливих звичок;
Правильно.
Для нормального росту і розвитку дитячого організму їжа повинна містити білки,
жири, вуглеводи, мінеральні речовини і воду. Розв’язавши задачу, ви дізнаєтесь,
скільки цих компонентів ви повинні вживати за добу з їжею.
Задача:
Дитина
12-річного віку за добу, споживаючи їжу, повинна вживати 0,3кг вуглеводів,
білків – у 100 разів менше, ніж вуглеводів, а жирів – на 0, 008кг більше, ніж
білків. Яку кількість мінеральних речовин повинна вживати дитина за добу?
Відповідь виразити в грамах.
Задача:
Дитина
7-12 років повинна за добу вживати тваринних продуктів: молока 0,3кг, що у три
рази більше ніж м’яса, а твердого сиру у 5 разів менше ніж м’яса. Яку кількість
тваринних продуктів повинна вживати дитина за добу.
Задача:
Середня
тривалість життя жінки 75 років, що становить 5/4 тривалості життя чоловіка. На
скільки років довше в середньому живуть в Україні жінки, ніж чоловіки?
Задача:
Доросла
людина споживає за рік в середньому 69,1 кг м’яса, а риби – на 48,5 кг менше. Скільки
всього риби і м’яса споживає людина за рік?
Задача:
Полуниці
містять в середньому 0, 06 цукру. Скільки кілограмів цукру міститься в 15 кг полуниць?
Задача:
Маса
курки 2,5 кг,
маса індички – 6,5 кг.
у скільки разів маса індички більша від маси курки?
Задача:,
За нормою на кожного учня в класі
повинно припадати не менше як 4,5
м3 повітря. Скільки учнів можна розмістити в
класі, довжина якого 8,4м, ширина менша від довжини в 1,4 раза, а висота в 1,5
раза менша від ширини?
Задача:
Учень
5 класу, який має слабкий фізичний розвиток, виконає такі нормативи: 60м
пробігає за 13 сек, підтягується на перекладині 1 раз, стрибає у довжину 1,8м,
метає м’яч на 11м. А інший учень, який фізично добре розвинений, 60м пробігає
швидше на 3 сек, підтягується на перекладині у 6 разів більше, стрибає в
довжину вдвічі далі, м’яч метає далі у 3 рази.
Які
нормативи виконує фізично розвинений хлопчик?
А
які нормативи виконуєте ви? Що потрібно робити, щоб покращити свої результати?
Фізкультхвилинка. (Кожну вправу повторити
2-3 рази)
1. Якщо ви вважаєте, що вам
необхідно займатися спортом, підніміть руки вгору.
2. Якщо ви вважаєте, що вам
необхідно в житті вміти множити числа, розведіть руки в сторони.
3. Якщо ви вважаєте, що вам
необхідно вміти ділити числа, то підстрибніть.
4. Якщо ви вважаєте, що вам
необхідно вміти розв’язувати задачі покрутіть головою вправо , вліво.
5. Якщо ви вважаєте, що вам
необхідно протягом уроку добре працювати, то підстрибніть.
6. Якщо ви вважаєте, що вам
необхідно щодня виконувати домашні завдання, то присядьте.
7. Якщо ви вважаєте, що
урок математики розвиває ваше логічне мислення, то нахилились, торкнулись
підлоги.
8. Якщо ви любите уроки
математики, то сплесніть руками.
Молодці!
Задача:
У
Віні-Пуха було 42 кг
меду. Він з’їдає щодня по дві банки, а кожна банка містить 0,6кг меду.
Допоможіть Віні-Пуху підрахувати, скільки в нього залишилося меду, якщо він
їсть його вже 18 днів.
До речі,
мед не тільки смачний, але і дуже корисний продукт. Лікарі і вченні називають мед «диетой долголетия», тому
необхідно щодня з’їдати хоч ложку цього смачного і дуже корисного продукту.
Задача:
На
обід у харчевні «Три пічкурі» лисиця Аліса та кіт Базиліо замовили салат,
смажене порося і торт. Коли їм принесли рахунок . то виявилося, що за салат
потрібно заплатити 0,28 всієї суми, за порося – 0,54, а за торт – решту, 108
сольдо. Скільки сольдо коштував обід?
Задача:
За
два дні Змій Горинич з’їв 125
кг мухоморів, причому першого дня він з’їв 0.46 всі
мухоморів. Скільки мухоморів він з’їв другого дня?
Чи можна їсти мухоморів?
А які гриби можна їсти? Чи можна їсти
гриби дітям?
Підсумок уроку.
Виставлення
оцінок учням за роботу на уроці. Повідомлення домашнього завдання.
Рефлексія.
-
Чи
сподобався вам урок?
-
Що на уроці було цікавим?
-
Що
нового ви дізналися?
-
Чого
навчилися?
Закінчуючи
урок, я від щирого серця бажаю вам, щоб ви і ваші рідні були завжди здорові.
Завжди пам’ятайте, що здоров’я – найвища людська цінність.
ВідповістиВидалитиАлла Костянтинівна - вчитель, який перетворює математику в кольорову казку!